niedziela, listopada 14, 2010

#9 - Przegląd tygodnia 08-14.11.2010.

To chyba rekord. Nie pamiętam takiego tygodnia. Tylko 1 komiks przeczytany?
Ale mam dobre usprawiedliwienie:Taki piękny prezent urodzinowy dostałem od mojej Najwspanialszej Żony!
Co prawda upgrade do wersji 3.0 mam dopiero jutro, ale prezent dostałem wcześniej, żebym mógł się przez weekend nacieszyć. Dziękuję Ci Kochanie!

A przeczytany komiks? Był to „Podniebny orzeł”.

Nie znam się na mangach. Prawdę mówiąc to jestem ignorantem w tym temacie. Ale potrafię docenić dobry komiks, gdy go widzę. Akurat ten nie jest najlepszym przykładem twórczości Taniguchiego, ale ma kilka bardzo fajnych patentów, które sprawiają, że jest godny uwagi.
Samuraje na Dzikim Zachodzie. Indianie ich akceptują i razem kroczą wojenną ścieżką przeciw ekspansji białych. Fajne, ale bez głębszych treści, bez pogłębienia charakterystyk głównych bohaterów (nie mówiąc nic o tych drugoplanowych). Troszkę za dużo „gadających głów” a ciut za mało scen walki (ogólnie naprawdę niezłe, zwłaszcza gdy nasi bohaterowie łapią za miecze samurajskie). Kilka literówek (chyba dwa razy data zamiast 1872 to 1972), ale to takie moje czepianie się.

W sumie dość przyjemna lektura, ale bez większych wzruszeń. A jeśli chodzi o rysunki, no to, jakby to powiedzieć? No manga to jest.


PS3 – już wracam! Arkham Asylum czeka…


8 komentarzy:

 1. Arkham Asylum wspaniała, ale do PS3 należy nabyć przede wszystkim Red Dead Redemption!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za polecankę! Bardzo proszę o więcej! Co warto, co TRZEBA mieć na PS3? Póki co mam na liście zakupów Super Street Fighter IV i SW: Force Unleashed. Co dalej? No i co omijać?

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazdroszczę Ci takiego prezentu i takiego tortu :) Jak tylko wspomniałem mojej Żonie, że zamierzam sobie PS3 sprawić, to dobitnie mi powiedziała co o tym sądzi. :)

  Za to na pierwszą rocznicę ślubu dostałem "samodzielnie" zrobiony komiks! Samodzielnie w cudzysłowie, ponieważ wybrała część zdjęć z naszych zbiorów, przerobiła je w photoshopie, poskładała je i dała do drukarni. Wyszło świetnie.

  A co do musiszmieciów na PS3, to proponowałbym oczywiście God of War 3 jeszcze. Sam tego nie mam, ale ogrywałem trochę poprzednie części. IMO warto.

  Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
 4. Znawcą tematu gier na PS3 nie jestem, sam nabyłem konsole bez zastanowienia, po obejrzeniu trailera i gameplayów Red Dead Redemption. Fakt, że wcześniej zaliczyłem wspaniałe GTA 4, oraz Arkham Asylum, ale kiedy prawie pół roku temu nabyłem Red Dead Redemption, od tego czasu żadna gra nie ma szans. Próbowałem kilka innych gier, jak choćby wymienioną wyżej God of War 3, czy Assassin Creed 2, ale były w stanie zając mnie tylko na chwlę, dwie, po czym z powrotem wracałem do świata z filmów Sergio Leone, czy Sama Peckinpaha. A rozgrywki sieciowe to już w ogóle wypas na maxa:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Obowiązkowy zestaw dla każdego posiadacza PS3 to Heavy Rain, Uncharted: Drake's Fortune, Uncharted 2: Among Thieves, Killzone 2 i God of War 3. Większość tych gier można wyrwać poniżej 100 a każda jest prawdziwym 'must havem'. Ogólnie najlepsze gry na PS3 robi Sony - w końcu to ich konsola :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Polecam serię God of War. Prócz tego oczywiście polecany wyżej Batman Arkham Asylum, RDR i SW: Force Unleashed (nie wyszła ostatnio dwójka?). Do tego Uncharted'y (1 i 2).
  Jak sprawdzisz te to daj znać, jeszcze coś się znajdzie :D

  OdpowiedzUsuń
 7. A. Widzę, że nieświadomie powtórzyłem wymienione wcześniej tytuły.
  Ale to też chyba o czymś świadczy. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jako posiadacz PS3... tylko przytaknę chłopakom z góry :) Od siebie dodam jeszcze Heavy Rain.
  PS. Podaj swój nick to się kiedyś przez neta zmierzymy ;)

  OdpowiedzUsuń